
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 12 AWG |
Stock: 473
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67190
Ext.Price$0.67190
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67190 | $0.67190 |
| 10 | $0.55997 | $5.59970 |
| 25 | $0.50336 | $12.58400 |
| 50 | $0.45247 | $22.62350 |
| 100 | $0.40672 | $40.67200 |
| 300 | $0.38958 | $116.87400 |
| 500 | $0.37316 | $186.58000 |
| 1000 | $0.35628 | $356.28000 |
